• امروز دوشنبه بیست و هشتم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری همایش مبلغین حوزه وقف در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع)

برگزاری همایش مبلغین حوزه وقف در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع)

همزمان با شب پانزدهم ماه مبارک رمضان همایشی تحت عنوان مبلغین حوزه وقف با رویکرد سنت حسنه وقف در حوزه علمیه خواهران بندرعباس برگزار شد.

 پنج شنبه 10 خرداد 1397   64  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان ، حجت الاسلام مصطفی آزادی معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت :

برای چهارمین سال متوالی و از محل اجرای نیت مرحوم واقف محمدعلی ناصری همایشی تحت عنوان مبلغین حوزه وقف با رویکرد ترویج این سنت حسنه،  علماء و روحانیون و همچنین نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس حضرت آیت الله غلامعلی نعیم آبادی همزمان با شب میلاد فرخنده حضرت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف در ادامه افزود : در ابتدای این همایش حضرت حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان با خیرمقدم و عرض تبریک فرارسیدن میلاد یکی از جوانان اهل بهشت و همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات هدف از برگزاری این همایش را نهادینه ساختن سنت حسنه و ماندگار وقف دانست و گفت : از محل اجرای نیات همچنین موقوفات و وجوهات شرعی از قدیم الایام روحانیون در حوزه های علمیه ارتزاق و نسبت به تعلیم شعائر دینی اهتمام نموده و پس از آن شاهد این هستیم که از محل شکل گیری همین حوزه های علمیه بعد از 1400 سال با تمام سختی هایی که جریان شیعه داشتند بزرگمردی پرچم دین مبین اسلام را برداشت و پس از ایشان نیز رادمردی علمدار این انقلاب شد و تا زمان تحویل آن به صاحب اصلی انقلاب ادامه پیدا می کند.

مدیرکل اوقاف استان در ادامه افزود : چهل سال پیش که یکی از تربیت شدگان حوزه عهده دار این پرچم شد مردم بخاطر اعتماد و صداقت این جریان پشت سر این عالم برجسته ایستادند و یکی از چرخ دنده های فراماسونری را در دنیا شکستند و جریان شیعه را از تقیه خارج کرد.

حجت الاسلام آزادی در ادامه افزود : این مراسم یکی از دعوت شدگان حضرت آیت الله نعیم آبادی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس بود که در سخنان خود گفت : وظیفه ما نسبت به اهل بیت فقط شادی و غم نیست و درست است که ما برای ائمه اشک جاری می کنیم ولی اجازه نمی دهیم که شیعه را با این خصوصیت بشناسند.

حضرتا آیت ا... نعیم آبادی در این مراسم با تاکید بر آموزه های دینی دو هدف را گوشزد و اصرار نمودند یکی از این تاکیدات پرداخت خمس بود و دیگری انجام وقف.

ایشان در خصوص خمس روحانیون را به مجهز شدن به چگونگی پاسخ و جواب منطقی به شبهه افکنی در این خصوص توصیه و در باب وقف نیز فرمودند : برخی حرکات در وقف ایجاد می شوند که باعث از بین رفتن آن می گردد و شما باید این واجب را از زیر چکمه های بیداد گران نجات دهید، عده ای با هدف موقوفات را می فروشند چون تاثیر آن را بر حوزه های علمیه می دانند.

حضرت آیت ا... نعیم آبادی د ر پایان سخنان خود در باب حفظ و حرمت جایگاه روحانیت افزود : ابزاری که دشمن برای کوبیدن روحانیت در دست گرفته این است که علماء را در مقابل هم قرار دهند و چون دشمن می داند نمی تواند بر علیه طلبه حرف بزند با زبان و وسیله خودمان استفاده می کند که باید کوشا باشیم.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار