• امروز دوشنبه بیست و هشتم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همایش شیرخوارگان حسینی در امام زاده سید مظفر(ع) برگزار شد

همایش شیرخوارگان حسینی در امام زاده سید مظفر(ع) برگزار شد

همایش شیرخوارگان حسینی در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شد

 جمعه 23 شهریور 1397   87  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ،
همایش شیرخوارگان حسینی با پوشاندن لباس‌های سفید و سبز بر تن کودکان شش ماهه خود و بستن سربند‌های مزین به نام علی اصغر بر پیشانی آنان، معصومیت کوچکترین شهید کربلا را در بقاع متبرکه به تصویر کشیدند و بار دیگر در خاطره‌ها زنده کردند.

همایش شیرخوارگان حسینی در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شد و مادران در غم شهادت مظلومانه حضرت علی‌اصغر (ع) و مظلومیت امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفای آن حضرت عزاداری کردند.

حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان در همایش شیرخوارگان حسینی در حسینیه امامزاده سیدمظفر(ع) با اشاره به نقش مهم مادران در تربیت فرزند اظهارداشت: تربیت صحیح فرزند نیازمند بکارگیری آموزه‌های دینی و قرآنی است.

وی با تاکید بر این‌که فرزند نعمت است و نعمت مورد سوال قرار می‌گیرد، افزود: نقش مادران در تربیت فرزند بیش از پدران بوده و در این امر مهم و خطیر، سهم بیشتری نسبت به پدران دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان در ادامه تصریح‌کرد: مادران باید سعی کنند با تربیت دینی فرزندان، شهید حججی‌ها و بهنام محمدی‌ها را به جامعه تحویل دهند، درغیر این صورت، در تربیت صحیح فرزند کوتاهی کرده و مورد سوال قرار خواهند گرفت.

حجت‌الاسلام گرایلی با تاکید بر این‌که والدین باید فرزندان خود را با فرهنگ عاشورا و فلسفه قیام سرخ حسینی آشنا کنند، ابرازداشت: پدران و مادران باید با تأسی از آموزه‌های قرآنی و دینی، وظیفه و رسالت خطیر خود را در امر مهم تربیت دینی فرزندان به انجام برسانند.

گفتنی است، در ادامه این مراسم معنوی، حجت‌الاسلام فتح الله بهزادی مداح اهل بیت(ع) در رسای شهادت حضرت علی‌اصغر(ع)، آن سرباز شش ماهه دشت کربلا به مداحی پرداخت و مادران با روی دست گرفتن فرزندان شش ماهه خود به یاد معصومیت و مظلومیت آن حضرت اشک ماتم ریختند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار