• امروز یک شنبه هجدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

زمزمه‌های قرآنی باعث جلوگیری از اختلافات درخانواده‌ها می‌شود

زمزمه‌های قرآنی باعث جلوگیری از اختلافات درخانواده‌ها می‌شود

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: فعالیت‌های قرآنی باعت بیمه شدن بچه‌هایمان و جوانان از مفاسد اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی می‌شود

 شنبه 22 تیر 1398   123  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان ، سید محمدکاظم موسوی متقی در مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم مرحله استانی هرمزگان با قدردانی از برگزاری این مسابقات گفت: با برگزاری چنین برنامه‌هایی، معارف و فرهنگ قرآنی در این خطه از کشور نهادینه می‌شود.
وی گفت: پس از چهار دهه از انقلاب که رشد در بخش‌های مختلف داشتیم؛ اما در برخی موارد که حتی رهبری معظم انقلاب دغدغه دارند و مدیریت دوره ای جلسات را هم برعهده دارند، بحث آسیب‌های اجتماعی، طلاق، بیکاری، خشونت‌های خیابانی و... است.
مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: آماری در سال 86 توسط وزارت کشور درخصوص درصد نفوذ آسیب‌های اجتماعی را در بین اقشار مختلف اعلام کرده بودند که کمترین نفوذ در بین جامعه قرآنی بود.
وی گفت: سالم ترین قشر جامعه، حافطان و قاریان و... قرآنی است.
موسوی متقی گفت: در سال 85 اعلام شد که برای ترک اعتیاد و.. بایستی 20 میلیون تومان برای هرنفر هزینه کنند که حال باید دید چه میزان برای نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه هزینه می‌کنیم؟
موسوی متقی خاطرنشان کرد :رهبری معظم انقلاب در سال 91 اعلام کردند که ده میلیون حافظ قرآن بایستی در جامعه تربیت شود تا این ده میلیون نفر با معارف و مفاهیم قرآن آشنا شوند ودر مقابل آسیب‌ها حفظ می‌شوند ودر واقع خانواده‌ها در مقابل آسیب‌ها واکسینه می‌شوند.
مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: زمزمه‌های قرآنی باعث جلوگیری از اختلافات درخانواده‌ها و.. می‌شود و درمان دردمان قرآن است.
وی گفت: الگوی موفقی از مشارکت در استان برای برگزاری این دوره از مسابقات را شاهدیم.
موسوی متقی بیان کرد: فعالیت‌های قرآنی باعت بیمه شدن بچه‌هایمان و جوانان از مفاسد اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
وی گفت: مقام معظم رهبری بر برگزاری جلسات قرآنی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید دارند.
مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امیدواریم به جایی برسیم که همه قادر به قرائت قرآن باشیم.
گفتنی است، در این مراسم از برترین‌های قرآنی در بخش‌های مختلف قدردانی شد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار