• امروز جمعه پانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

افزایش خدمات با احداث زائرسرا در حرم امامزاده سیدسلطان محمد(ع) رودان

افزایش خدمات با احداث زائرسرا در حرم امامزاده سیدسلطان محمد(ع) رودان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان گفت: بااحداث مجتمع تجاری و زائرسرا در حرم مطهر امامزاده سیدسلطان محمد(ع) شهرستان رودان، خدمات رسانی به زائران افزایش می یابد.

 پنج شنبه 10 مرداد 1398   191  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین محمدطاهر گرایلی در گفتگوی با خبرگزاری فارس، بعداز ظهر امروز در حاشیه بازدید از رقبات‌ شهرستان رودان با بیان اینکه مسجدی در این منطقه احداث شده بود و یک درمانگاه هم در خارج از صحن حرم مطهر درحال احداث است؛ اظهار داشت: اجرای پروژه تجاری و زائرسرا نیز پیشرفت ۷۰ درصدی دارد.
وی افزود: تاکنون ۸۵۰ میلیون تومان از عواید این بقعه برای این پروژه هزینه شده و امیدواریم با مشارکت خیرین، اجرای پروژه سریع‌تر به پایان برسد.
به گفته مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان، این پروژه در دو طبقه و زیربنای ۱۷۰۰ مترمربع اجرا شده که در طبقه همکف بخش تجاری، بانک و رستوران قرار دارد و در طبقات اول و دوم زائرسرا احداث می‌شود.
گرایلی با اشاره به ازدیاد زائران در این منطقه؛ خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های مذهبی و معنوی در بقاع را فراهم می‌کنیم و زمینه به گونه ای فراهم است تا مجاوران حرم مشارکت اقتصادی و... داشته باشند و از ظرفیت اشتغالزایی آنجا نیز بهره مند شوند.
وی افزود: برای توسعه این منطقه مردم و شوراها نیز مشارکت دارند و برخی‌ها هم زمین‌های خود را وقف امامزاده می‌کنند تا حرم توسعه یابد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: از طرفی نیز ما اعتقاد داریم که مردم نیز بایستی از مواهب این بقعه بهره مند شوند ومسافران و زائران نیز از برنامه های فرهنگی و اجتماعی حرم مطهر بهره مند شوند.
حجت الاسلام گرایلی تاکید کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، حرم مطهر امامزاده سیدسلطان محمد (ع) نیز با ایجاد زیرساخت های فرهنگی، مذهبی، قرآنی، اجتماعی و... به قطب فرهنگی شرق هرمزگان تبدیل می شود.
وی اضافه کرد: بایستی مشاوران خانواده، وقف و ... در این مکان مستقر شوند تا مردم بتوانند به پاسخ سؤالات شان در حوزه های مختلف دست یابند و بقاع متبرکه بایستی به مکانی برای مراجعه عموم مردم تبدیل شده تا بخشی از مشکلات شان در آنجا برطرف شود که ادارات اوقاف شهرستان ها و هیئت امنای حرم های مطهر بایستی این زمینه را فراهم کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان با اشاره به راه اندازی مرکز افق در حرم مطهر امامزاده سیدمظفر(ع) بندرعباس و تغییراتی که در هیئت امنای حرم مطهر اتفاق افتاده است؛ اظهار امیدواری کرد: تحولی در برنامه های فرهنگی، قرآنی، اجتماعی، مذهبی و ... را زائران بزودی شاهد باشند.
گرایلی همچنین با اشاره به اثرات وجود دانشکده علوم قرآنی در بندرعباس و تربیت کادر قرآنی برای موسسات قرآنی و... بیان کرد: اوقاف نیز حمایت های لازم را از این دانشکده خواهد داشت.
وی با اشاره به لزوم تقویت مراکز قرآن آموزی در استان توسط مردم، مسؤولان و خیرین گفت: البته نیازمند راه اندازی مجمع خیرین قرآنی در استان هستیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان از واقفان خیراندیش خواست وقف های قرآنی را داشته باشند تا از برنامه های قرآنی در حوزه های مختلف حمایت شود.
حجت الاسلام گرایلی افزود: وقف قرآنی که فعلا در استان است محدود به زمان و مکان خاص است که در برنامه های قرآنی ماه رمضان به نیت واقف عمل می شود.
وی از خانواده ها خواست هزینه های آموزش قرآن را نیز مانند آموزش های دیگر در سبد هزینه ای خانواده قرار دهند.
گفتنی است، مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان از اراضی وقفی در رودان از مسجد جامع رودان که بزرگترین موقوفه شهرستان می باشد و بیشترین رقباتش در جلگه کمیز رودان واقع است، بازدید کرد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار