• امروز جمعه پانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

برگزاری جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در هرمزگان

برگزاری جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در هرمزگان

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه هرمزگان از برگزاری جشن بزرگ «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» از ۲۰ مرداد ماه به مدت ۱۰ روز در بقاع هرمزگان خبر داد.

 چهارشنبه 16 مرداد 1398   47  0      

،به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان حجت‌الاسلام مصطفی آزادی، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه هرمزگان در گفت‌وگو با ایکنا از هرمزگان، با تبریک اعیاد غدیرخم و عید قربان اظهار کرد: ویژه برنامه‌های دینی و فرهنگی در راستای ترویج، گسترش و شناساندن فرهنگ غدیر با عنوان جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» از ۲۰ مرداد ماه به مدت ۱۰ روز در بقاع هرمزگان برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه هرمزگان عنوان کرد: جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در تاریخ ۲۱ مرداد با برپایی دعای پرفیض عرفه و نماز باشکوه عید قربان با حضور مردم ولایتمدار در ۱۵ بقعه متبرکه استان هرمزگان آغاز می‌شود.
حجت‌الاسلام آزادی ابرازکرد: قرائت زیارت جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی(ع) همراه با مدیحه‌سرایی مداحان برجسته از دیگر ویژه برنامه‌های شب میلاد امام هادی(ع) است که در یازده بقعه شاخص در سطح استان برگزار می‌شود.
وی ابراز کرد: همایش سراسری بانوان ولایی در عصر روز عید غدیر در ۲۹ مرداد با تبیین جایگاه زن باموضوع ولایتمداری در ۴ بقعه متبرکه استان هرمزگان با همکاری بانوان بسیجی و ولایی استان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام مصطفی آزادی اظهار کرد: همچنین اجرای مراسم عهد اخوت و برادری در آستان مقدس امام زادگان، قرائت میثاق‌نامه در عید غدیر، پذیرایی از مهمانان از محل موقوفات و کمک‌های مردمی از دیگر برنامه‌هایی است که در عید غدیر در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه هرمزگان افزود: در ادامه برنامه‌ها مراسمی تحت عنوان جشن غدیریه که با حرکت ۵ کاروان مردمی به سوی ۵ بقعه شاخص نیز از جمله برنامه‌های است که در صدد اجرای می‌شود.
حجت‌الاسلام مصطفی آزادی افزود: عصر عید غدیر خم طبق احادث ائمه اطهار(ع) دارای برکات و فضائل بسیاری است که افراد با رجوع به مفاتیح الجنان می‌توانند اطلاعات بیشتری را در این خصوص کسب کنند.
 
این مقام فرهنگی تصریح کرد: در عصر روزعید غدیر ۱۴ ایستگاه صلواتی، توزیع نان رایگان باذکر صلوات در ۴ محله و هم چنین اطعام و پذیرایی از عموم مردم در چهار نقطه استان با عنوان «ضیافت غدیر» برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی  اوقاف و امور خیریه هرمزگان اضافه کرد: طرحی تحت عنوان «امام`زادگان عشق» با موضوع تجلیل و تکریم از مقام شامخ شهدا به ویژه شهدای سادات که مرقد مطهرشان در جواربقاع است انجام می‌شود.
حجت‌الاسلام مصطفی آزادی در پایان به اهمیت رسانه و اصحاب رسانه در نشر مفاهیم سیاسی، اقتصاد، فرهنگی‎ و اجتماعی اشاره کرد و گفت: غدیر بحث اکمال دین است جایی که دین اسلام کامل می‌شود در نتیجه وظیفه همه ما مسلمانان است که به نشر و گسترش این فرهنگ اهتمام ویژه داشته باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار