• امروز جمعه پانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

وقف یک باب منزل مسکونی در حاجی آباد

وقف یک باب منزل مسکونی در حاجی آباد

مسئول اوقاف و امور خیریه شهرستان حاجی‌آباد گفت: به‌همت واقف هرمزگانی در دهه ولایت یک وقف جدید با نیت امور عام والمنفعه در حاجی‌آباد ثبت شد

 یک شنبه 20 مرداد 1398   24  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان،داوود رستگار، مسئول اوقاف و امور خیریه شهرستان حاجی‌آباد ،اظهار کرد: صبح امروز به‌همت واقف خیراندیش هرمزگانی یک باب منزل مسکونی با راهنمایی مرکز مشاوره وقف با نیت عام والمنفعه در حاجی‌آباد ثبت شد.
وی ادامه داد: واقف نیک‌اندیش خانم فاطمه دهقانی یک باب منزل مسکونی مساحت ،باعرصه1000 و اعیان 150 متر مربع و ارزش تقریبی دو میلیاردوپانصدمیلیون ریال را در شهر فارغان با نیت امور عام والمنفعه وقف کرد.
این مقام مسئول افزود: اوقاف بر اساس نیت این واقف درآمد موقوفه مذکور را صرف هزینه عام المنفعه خواهد کرد.
رستگار با تأکید بر لزوم ثبت وقف جدید متناسب با نیاز‌های استان، تصریح کرد: وقف در امور خیر و عام المنفعه از نیاز‌های جامعه به‌شمار می‌رود که در زمان حاضر کمک‌هزینه زندگی برای انسان‌های نیازمند و همچنین احداث خانه‌های با متراژ کم برای سکونت جوانان نیازمند می‌تواند در اولویت واقفان خیراندیش قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: هر فردی که قصد وقف کردن بخشی از دارایی خود را دارد می‌تواند با مراجعه به اداره اوقاف به ثبت موقوفه موردنظر بپردازد.
رستگار عنوان کرد: هم‌اکنون بیشتر وقف‌ها در هرمزگان در ارتباط با عزاداری سیدالشهدا‌(ع) است که باید تلاش کنیم با مشاوره‌های وقف، نیت‌ها به‌سوی رفع مشکلات استان سوق داده شود.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه وقف سنتی ماندگار و جاودان است، گفت: وقف سنتی است که دارای اثر ماندگارتری در مقایسه با صدقات، قرض‌الحسنه و زکات است و درآمد موقوفات صرف نیات واقفان و حفظ و حراست از موقوفه می‌شود
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار