• امروز جمعه پانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

عید قربان عید اطاعت و بندگی است

عید قربان عید اطاعت و بندگی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: اگر دنبال نحوه بندگی خالص و اطاعت از حضرت باریتعالی هستیم باید عید قربان و فلسفه آن را سرلوحه خود قرار دهیم.

 یک شنبه 20 مرداد 1398   36  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان،حجت الاسلام والمسلمین گرایلی ضمن تبریک به مناسبت عید سعید قربان اظهار کرد: عید قربان عید اطاعت و بندگی است که به مناسبت کار ارزشمند حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع) نامگذاری شد.
وی ادامه داد: زمانیکه حضرت ابراهیم به فرمان خداوند باید فرزند را به قربانگاه عشق می برد موضوع را با حضرت اسماعیل مطرح کرد و حضرت اسماعیل گفت هر آنچه که خداوند فرموده همان را اطاعت کن و این امر با اجرای هر دو بزرگوار تحقق یافت.
وی گفت: اگر دنبال نحوه اطلاعت از حضرت باری تعالی هستیم باید عید قربان و فلسفه آن را سرلوحه خود قرار دهیم.
مدیرکل اوقاف هرمزگان به حدیثی از رسوال خدا (ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر فرمودند « با ریختن اولین خون قربانی در این روز صاحب قربانی بخشیده می شود» و همچنین فرمودند « هر کس نیتش در قربانی کردن صادق باشد اولین قطره خون قربانی کفاره گناهان او خواهد بود».
وی افزود: حضرت ابراهیم فرمودند « خداوند عید قربان را نهاد تا مستمندان سیر شوند پس از گوشت قربانی، مستمندان را بهره مند کنید تا بیشتر پذیرفته شود».
حجت الاسلام گرایلی با اشاره به دهه ولایت که با عید قربان آغاز و با عید غدیر تمام می شود گفت: توصیه می شود در این ایام گرانقدر در بحث کمال بندگی و اطاعت از فرمان باریتعالی و توصیه های پیامبر الگو بگیریم
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار