• امروز یک شنبه چهارم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

يكي از الگوهاي مناسب امام موسي كاظم(ع) فرو بردن خشم بود

يكي از الگوهاي مناسب امام موسي كاظم(ع) فرو بردن خشم بود

رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بندرعباس در جمع عاشقان به امام موسی کاظم در امامزاده سید کامل (ع) گفت فرو بردن خشم يكي از الگوهاي مناسب امام موسي كاظم(ع) بود، گفت: اين امام بزرگوار به شايستگي در هنگام عصبانيت خشم خود را فروكش مي كرد

 پنج شنبه 31 مرداد 1398   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان،حجت‌الاسلام والمسلمین شهبازی ، با بیان اینکه کاظم از جمله لقب‌های امام موسی‌بن جعفر (ع)است، خاطرنشان کرد: این امام بزرگوار به علت اینکه بسیار خشم خود را کنترل می‌کردند به این لقب بین مردم معروف شدند.
وي با اشاره به اینکه امام موسی کاظم (ع) دارای فضایل و صفت‌های اخلاقی بسیاری بوده است، بیان کرد: آحاد جامعه با الگوگیری از این صفت‌ها می‌توانند بسیاری از مشکلات اخلاقی و رفتاری خود را برطرف کنند و زندگی سالمی در خانواده و جامعه داشته باشند.
رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان رودان ،با اشاره به اینکه متأسفانه برخی افراد جامعه به دلیل خشمگین شدن در برخی از امور موجب بروز مشکلاتی مانند کدورت، کینه، نزاع و قتل در خانواده و جامعه می‌شوند، عنوان كرد:این افراد با الگوگیری از امام موسی کاظم (ع) می‌توانند بسیاری از مشکلات به وجود آمده را پیشگیری و کنترل کنند.
حجت الاسلام شهبازی با اشاره به اينكه خشم و عصبانيت در دين مبين اسلام دو جزو از رذايل اخلاقي ناپسند انسان محسوب مي شوند، اظهار داشت: مومنان بايد با دوري از اين دو خصيصه صبر و متانت خود را بالا ببرند.
وي با بيان اينكه كنترل كردن خشم در زندگی فردی و اجتماعی موجب کاهش اختلافات ، تفرقه و دعوا مي شود و در مقابل افزایش مهر، محبت و دوستی بین یکدیگر می‌شود، تصریح کرد: انسان نباید در موقع عصبانیت و خشم تصمیم بگیرد چرا که در این حالت بدترین تصمیم را برای برطرف كردن مشکل خود اتخاذ می‌کند.
وی با اشاره به اينكه برخی افراد در موقع عصبانیت با گرفتن یک تصمیم حتی ممکن است جان افراد را بگیرند، عنوان كرد: دراین زمان تصمیم‌گیری بر پایه عقل کنار می‌رود و خشم و غضب که از صفت‌هایی شیطانی است بر انسان حاکم می‌شود.
حجت الاسلام شهبازی در پايان يادآور شد: امام کاظم (ع) در زندگی احسان و انفاق بی‌شماری به افراد جامعه حتی کسانی که با او بد بودند، می‌کرد که تحقق این مهم جزو عادت‌های این امام بزرگوار بوده و در این راستا باید هر فردی از این صفت ایشان به نحو مطلوبی الگوگیری کند
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار