• امروز یک شنبه بیست و نهم دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

برگزاری شام غریبان در بقاع متبرکه هرمزگان

برگزاری شام غریبان در بقاع متبرکه هرمزگان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان از برگزاری شام غریبان در 26 بقعه متبرکه هرمزگان خبر داد.

 سه شنبه 19 شهریور 1398   57  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان ،حجت الاسلام والمسلمین محمدطاهر گرایلی مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان، گفت: عزاداران هرمزگان در 26 بقعه متبرکه، اقامه گر عزای حسینی در شب شام غریبان می‌شوند
وی گفت: در امامزاده سیدمظفر بندرعباس و سید محمد حاجی آباد مراسمات عزاداری به صورت زنده از صدا و سیمای مرکز خلیج فارس پخش خواهد شد.
وی تصریح کرد: مردم هرمزگان در شب یازدهم محرم و همگام با دیگر شیعیان جهان، در شب شام غریبان نوحه گر خاندان اهل بیت (ع) و اطفال یتیم حماسه آفرینان کربلا می‌شوند.
حجت الاسلام والمسلمین گرایلی اضافه کرد: روزگاری کاروان حسینی غریبانه و در میان نامردمی‌های کوفیان و بی بصیرتی مردمانی پر مدعا، زمین و آسمان را به خون رنگین کرد و امروز که دیگر فرهنگ حسینی الگوی همه آزادگان جهان شده است، عزاداران حسینی بر آن ایام و مصیبت‌هایی که امروز بر مسلمانان جهان می‌رود، نوحه می‌کنند.
گرایلی در بخشی از سخنان خود تشریح کرد: برگزاری آیین‌های سنتی در شب شام غریبان، مانند سال‌های گذشته، میزبان هزاران عزادار حسینی است که مرثیه سرای غم و اندوه اهل بیت رسوال الله (ص) می‌شوند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان در پایان ادامه داد: تاریکی، کورسوی نور شمع ها، اشک ها، فریاد‌ها و نوحه‌های زائران و عزاداران امامزادگان استان هرمزگان در این شب، ترسیم گر گوشه‌ای اندک از مصیبت‌های خاندانی است که خود و یارانشان الگوی ایثار، جوانمردی و مبارزه با ظلم در هر کجای جهان شدند.
شایان ذکر است؛برگزاری مراسم شام غریبان، به طور شاخص در امامزاده های(سیدمظفر بندرعباس، سید سلطان محمد، سید محمود و سید قطب الدین در رودان، سید محمد و سید نظام الدین حاجی آباد، سید مظفر قشم) برگزار می شود
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار