• امروز یک شنبه بیست و هشتم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پاسخگویی به شبهات

سامانه شکايات

خدمات غيرحضوري

معرفی کارکنان اوقاف هرمزگان

حافظ هرمزگانی رتبه اول مسابقات کشوری را کسب کرد

حافظ هرمزگانی رتبه اول مسابقات کشوری را کسب کرد

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان گفت : علی محبی پور از بندر لنگه حائز رتبه اول در رشته 20 جزء قرآن کریم مرحله کشوری شد

 سه شنبه 9 مهر 1398   347  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان،حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدیان اظهار داشت با پایان یافتن رقابت‌های رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ ۱۰ جزء و ۲۰ جزء قرآن کریم مرحله کشوری در اصفهان ، نفرات برتر این بخش از مسابقات، عصر روز ۸ مهرماه در مراسم اختتامیه بخش دوم معرفی شدند که در این مرحله علی محبی پور از بندر لنگه حائز رتبه اول در رشته ۲۰جزء قرآن کریم مرحله کشوری شد.

وی افزود: برای آنکه بتوانیم منویات مقام معظم رهبری در خصوص قرآن و فعالیت قرآنی را خوب پیاده کنیم، در مرحله اول باید چهره‌های قرآنی را به مثابه قهرمانان قرآنی در جامعه بشناسانیم و از ظرفیت آنان در جهت‌دهی جامعه به سمت خیر و تعالی بهره بگیریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: طبیعتا همان‌گونه که از چهره های ورزشی یاد و تجلیل می‌شود، باید قهرمانی این حافظ بزرگوار را ارج نهاده و جایگاه قهرمانان قرآنی را در جامعه نهادینه کنیم، و تمایل جوانان و نوجوانان را بیشتر به سمت قرآن و فرهنگ قرآنی سوق دهیم.

حجت الاسلام مهدیان در ادامه به تاثیر آموزه‌های قرآن کریم در زندگی اجتماعی اشاره کرد و گفت: پرداختن به موضوع قرآن، اصلی است که مقام معظم رهبری نیز تاکید فراوانی بر آن دارند.

وی بیان کرد: همه ما امیدواریم در جمع خادمان قرآنی قرار گرفته و از معنویت افراد قرآنی فیضی کسب کنیم و نام ما در فهرست خدمتگزاران به ساحت قرآن ثبت شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با اشاره به رقابت های مرحله نهایی این مسابقات در اصفهان بیان داشت: در مسابقات بخش حفظ ۲۰ جزء برداران؛ علی محبی پور از بندرلنگه در رشته ۲۰جزء سعیده ماهرو؛ خانم صدیقه پردل در رشته ترتیل از بندرعباس، اعظم محمدی حفظ کل از پارسیان ، شرمین خان محمدی در رشته حفظ ۱۰جزء از قشم و صغری سادات هاشمی رشته قرائت از بندرعباس به عنوان نمایندگان استان در این مسابقات حضور دارند.

مهدیان یاد آور شد: مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم استان هرمزگان مرداد ماه امسال با حضور ۲۴۰ نفر در بخش آوایی و ۳۰ نفر در بخش معارفی برگزار شد.

وی در پایان گفت: امروز ساعت ۱۹ در محل فرودگاه بین المللی بندرعباس از محبی پور قهرمان قرآنی استقبال خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار