• امروز دوشنبه سی و یکم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

پخش 6660 دقیقه برنامه قرآنی،مذهبی از آستان  امامزاده سید مظفر بندرعباس در ماه رمضان

پخش 6660 دقیقه برنامه قرآنی،مذهبی از آستان امامزاده سید مظفر بندرعباس در ماه رمضان

مدیر روابط عمومی اوقاف هرمزگان گفت: در ماه مبارک رمضان با همکاری صدا و سیمای مرکز خلیج‌فارس، بیش از ۶ هزار و ۶۶۰ دقیقه برنامه قرآنی و مذهبی از آستان مقدس امامزاده سید مظفر(ع) بندرعباس، پخش شد.

 پنج شنبه 23 اردیبهشت 1400   136  0      

رضا محرم‌زاده، مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، در گفت‌وگو با ایکنا، از پایان برنامه‌های قرآنی، مذهبی و فرهنگی ماه مبارک رمضان که حاصل همکاری اوقاف و صدا و سیمای مرکز خلیج‌فارس بود، خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا، اجازه برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم و دیگر مراسم مذهبی با یا بدون مستمع در بقاع متبرکه استان، صادر نشد. اما خوشبختانه امسال با رایزنی‌های صورت گرفته، اداره کل اوقاف هرمزگان با همکاری صدا و سیمای مرکز خلیج‌فارس اقدام به برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم و ضبط برنامه‌های قرآنی، مذهبی و فرهنگی بدون حضور مستمع و با حضور تصاویر شهدای استان از آستان امامزاده سیدمظفر(ع) بندرعباس و پخش از شبکه خلیج‌فارس، کرد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۶ هزار و ۶۶۰ دقیقه برنامه قرآنی و مذهبی در آستان مقدس سید مظفر بندرعباس، ساخته و پخش شده است، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط قرمز استان هرمزگان و عدم امکان برگزاری مراسم مذهبی و قرآنی با حضور جمعیت، ساخت و پخش این برنامه‌ها موجب تأمین نیازهای معنوی جامعه و استفاده بهینه مردم از این برنامه‌ها در خانه شد.

مدیر روابط عمومی اوقاف هرمزگان تصریح کرد: در طول ماه مبارک رمضان امسال بیش از ۲ و ۷۰۰ دقیقه برنامه قرآنی شامل جزءخوانی قرآن کریم با حضور ۱۰ نفر از قاریان بومی برجسته مورد تائید شورای عالی قرآن صدا و سیما و اداره کل اوقاف ازجمله آقایان «قادر حمیدی‌زاده»، «امین سالاری»، «حجت‌الاسلام امین سالاری»، «ناصر جعفرزاده»، «یوسف جعفرزاده»، «عبدالرحمان نیکخواه»، «عباس کهوری‌نژاد»، «مجتبی محسن‌زاده»، «عزیز سیدی» و «مرتضی خدابخشی‌پور» و همچنین برنامه تفسیر روزانه آیات قرآن کریم با بیان آیت‌الله نجم‌الدین مروجی طبسی، برگزار و به صورت زنده و ضبط شده از صدا و سیمای مرکز خلیج‌فارس پخش شد.

محرم‌زاده ادامه داد: همچنین بیش از هزار و ۸۰۰ دقیقه برنامه ویژه افطار تحت عنوان «ماه رؤیایی» با دعوت از واقفین، خیرین، کارآفرینان در آستان سیدمظفر بندرعباس ضبط و از صدا و سیمای مرکز خلیج‌فارس پخش شد. مراسم شب‌های قدر نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز این امامزاده با حضور محدود مستمعین برگزار و بیش از ۳۶۰ دقیقه برنامه به صورت زنده از شبکه خلیج‌فارس پخش شد و افرادی که موفق به حضور در این آستان مقدس نشدند از طریق گیرنده‌های خود از این مراسم استفاده کردند.

وی در پایان یادآور شد: بیش از هزار و ۸۰۰ دقیقه ویژه‌برنامه «گم گم سحری» نیز با پخش سخنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده، نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان در آستان امامزاده سیدمظفر بندرعباس، ضبط و از صدا و سیمای مرکز خلیج‌فارس، پخش شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار