• امروز دوشنبه سی و یکم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

وقف چراغ ماندگار زندگی است

وقف چراغ ماندگار زندگی است

حجت الاسلام مصطفی آزادی گفت: وقف چراغ ماندگار زندگی است كه نياز به ترويج همگانی دارد زيرا با احيای وقف بسياری از مشكلات جامعه حل خواهد شد.

 چهارشنبه 5 خرداد 1400   64  0      


به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امورخيريه استان هرمزگان ، حجت الاسلام آزادی معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف وامورخیریه استان هرمزگان گفت: خوشبختانه فرهنگ وقف نسبت به گذشته جايگاه بهتری دارد ولی جايگاه اصلی خود را بايد در جامعه پيدا نمايد.
وی افزود: وقف مانند چراغ روشنی است كه نياز به ترويج همگانی دارد و هر كس در هر جايگاهی كه وجود دارد خود را بدهكار به وقف بداند ، زيرا با احيای وقف بسياری از مشكلات جامعه حل خواهد شد.
آزادی ادامه داد: كار كردن برای وقف ثواب بسيار زيادی دارد و هر كس برای احيای وقف كار كند ثوابش را دريافت می نمايد و بر عكس هر كسی حقوق موقوفات را پرداخت ننمايد در زندگی خير نخواهد ديد.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف وامورخیریه استان هرمزگان افزود: با گسترش فرهنگ وقف در جامعه تولید ملی افزایش یافته و بیکاری و فقر از بین می رود و در نهایت بالندگی جامعه را در پی خواهد داشت.
آزادی در توصیه ای به واقفان گفت: افرادی که می‌خواهند وقف کنند باید چیزهایی را وقف کنند که مردم از آن بهره مند شوند به عنوان مثال در حوزه هایی مانند آبادانی، مسکن ، دانش بنیان ، درمان ، بهداشت و امثال اینها باشد
وی افزود: با توجه به تأثیرگذاری مجموعه برنامه‌های تبلیغی و ترویجی فرهنگ وقف در سطح جامعه و افزایش میزان گرایش و علاقهٔ مردم به مشارکت در این سنت حسنه الهی، یکی از ضرورت‌های پیشرو، تسهیل روش‌های مشارکت در وقف و بسترسازی برای گسترش مشارکت همگانی در این موضوع می‌باشد.
آزادی ادامه داد سنت حسنه وقف یکی از مصادیق بارز احسان و خیرخواهی است و دارای ثواب و فضیلت‌های بسیاری است، ثوابی که برای واقف آثار و برکات معنوی زیادی به ارمغان می‌آورد، در وقف، ارزش‌ها و اخلاق‌های اسلامی از جمله نوع‌دوستی، خیرخواهی و مردم‌گرایی به اوج می‌رسد و دیوارهای سست و متزلزل خودخواهی، غرور و بی‌تفاوتی نسبت به دیگران فرو می‌ریزد.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف وامورخیریه گفت: وقف از افتخارات دین اسلام است و از صدر اسلام تاکنون انسان‌های خیر و نیکوکار هرگاه مشکلی در زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم به وجود می‌آمد با نهایت عشق و ایثار و قرار دادن اموال خود در جهت رفع مشکل اقدام می‌کردند.
وی در پایان گفت از ابتدای سال در استان هرمزگان شاهد وقف های جدید بودیم که این عمل خداپسندانه میسر نشد جز با ترويج همگانی این سنت حسنه زيرا با احيای وقف بسياری از مشكلات جامعه تا کنون حل شده است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار