• امروز دوشنبه سی و یکم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

اخذ سند مالکیت بیش از ۸۰ درصد موقوفات در رودان

اخذ سند مالکیت بیش از ۸۰ درصد موقوفات در رودان

رئیس اداره حقوقی اوقاف هرمزگان از اخذ سند مالکیت بیش از ۸۰ درصد موقوفات در شهرستان رودان خبر داد.

 دوشنبه 10 خرداد 1400   43  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، جابر زارع، رئیس اداره حقوقی، ثبتی و اوقافی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: مطابق برنامه ابلاغی سازمان اوقاف جهت تثبیت مالکیت موقوفات در سال ۱۴۰۰ به زودی جلسه‌ای با حضور مدیرکل ثبت اسناد استان و رؤسای ثبتی و اوقاف شهرستان‌ها، برگزار خواهیم کرد. در تلاش هستیم که پرونده‌های مشکل‌دار را با کمک و همیاری اداره کل ثبت اسناد استان حل کنیم تا منجر به صدور سند مالکیت شوند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین رقبات فاقد سند مالکیت در استان در شهرستان‌های میناب و بندرعباس هستند، تصریح کرد: متأسفانه در شهرستان میناب که بیشترین حجم رقبات فاقد سند را داریم، مشکلات بسیاری به دلیل پراکندگی، خشک‌سالی و از بین رفتن حدود رقبات موقوفات برای ثبت اسناد آن‌ها به وجود آمده است. تمهیداتی حاصل شده که از متخصصین در این زمینه استفاده کنیم و اسناد رقبات فاقد سند نیز در سال جاری اخذ شوند.

رئیس اداره حقوقی اوقاف هرمزگان ادامه داد: رقباتی در شهرستان میناب هستند که اسناد آن‌ها به صورت دفترچه‌ای است و امیدواریم امسال بتوانیم حجم بسیار زیادی از اسناد این موقوفات را به سند تک‌برگ، تبدیل کنیم. در شهرستان بندرعباس نیز متأسفانه برخی موقوفات، فاقد سند دارای معارض و مشکلاتی هستند که تاکنون موفق به برطرف کردن آن‌ها نشدیم. البته رقبات و پلاک‌های ثبتی را در این شهرستان شناسایی کرده‌ایم، مشکلات احصا شده و امیدواریم امسال با همیاری مدیرکل ثبت اسناد استان، این مشکلات را نیز برطرف کنیم.

زارع در پایان یادآور شد: خوشبختانه در شهرستان رودان تاکنون بیش از ۸۰ درصد مالکیت موقوفات خود را اخذ کرده‌ایم. تعدادی از موقوفات نیز در این شهرستان دارای سند دفترچه‌ای هستند که در نظر داریم تا حد زیادی از این اسناد را به سند تک‌برگ تبدیل کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار