• امروز دوشنبه سی و یکم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

ثبت‌نام ۱۴۰۰ هرمزگانی در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن

ثبت‌نام ۱۴۰۰ هرمزگانی در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف هرمزگان از ثبت‌نام ۱۴۰۰ متقاضی در استان در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در استان خبر داد.

 یک شنبه 16 خرداد 1400   48  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، حجت‌الاسلام بهرام رنجبر، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان،اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم که تا ۱۳ خردادماه تعیین شده بود به پایان رسید و این مهلت، تمدید نخواهد شد. در مهلت تعیین شده، ۱۴۰۰ متقاضی در هرمزگان، موفق به ثبت‌نام در این دوره از مسابقات شدند.

وی افزود: در رشته اذان ۱۰۲ نفر، رشته دعاخوانی ۶۴ نفر، رشته قرائت تحقیق ۷۰ نفر، رشته قرائت ترتیل ۲۰۰ نفر، رشته حفظ کل قرآن کریم ۵۰ نفر، رشته حفظ ۲۰ جزء ۴۷ نفر، رشته حفظ ۱۰ جزء ۹۰ نفر، رشته حفظ ۵ جزء ۱۳۳ نفر، رشته تفسیر قرآن کریم ۷۲۰ نفر و در رشته تواشیح ۲ گروه متقاضی در هرمزگان در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف ثبت‌نام کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف هرمزگان تصریح کرد: مرحله شهرستانی این مسابقات از اول تیرماه سال جاری آغاز می‌شود و شهرستان‌های مختلف بر اساس شرایطی که دارند طی این ماه اقدام به برگزاری مسابقات می‌کنند. مرحله استانی مسابقات نیز در فصل تابستان برگزار شده و تا پایان شهریور این مرحله در تمامی استان‌ها به پایان خواهد رسید.

رنجبر بیان کرد: مرحله نیمه‌نهایی مسابقات امسال که برای اولین بار اجرا می‌شود، نیز در هفته آخر مهر و هفته اول آبان‌ برگزار خواهد شد. همچنین مرحله کشوری چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۲۰ آذر تا سوم دی‌‌ماه اجرا خواهد شد. همچنین مرحله شهرستانی رشته تفسیر عمومی قرآن ۱۳ مرداد و مرحله استانی این رشته ۱۱ مهر برگزار خواهد شد. این دو مرحله به صورت آنلاین و پاسخ به سؤالات چندگزینه‌ای برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: مرحله کشوری نیز همزمان با مسابقات سایر رشته‌ها از ۲۰ آذر تا سوم دی‌ برگزار خواهد شد و احتمال برپایی آزمون شفاهی در دو مرحله کشوری و استانی نیز وجود دارد. به جز مرحله نیمه‌نهایی که از هم‌اکنون بر برگزاری غیرحضوری آن اجماع شده، سایر مراحل با توجه به شیوع کرونا به صورت حضوری یا مجازی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار