• امروز دوشنبه سی و یکم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

وقف دو چرخ خیاطی جهت اشتغالزایی و تولید در امام زاده سید مظفر بندرعباس

وقف دو چرخ خیاطی جهت اشتغالزایی و تولید در امام زاده سید مظفر بندرعباس

محمد کریمی رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بندرعباس گفت: طرح «شمیم خدمت» با رویکرد تحول اقتصادی خانواده ها و توانمندسازی آن ها در مراکز افق بقاع متبرکه در حال اجرا است که "بانوی واقف هرمزگانی" با وقف دو چرخ خیاطی به کمک اجرای هر چه بهتر این طرح آمد.

 سه شنبه 18 خرداد 1400   11  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان؛ محمد کریمی رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بندرعباس اظهار داشت: زینب آئین جمشید"بانوی واقف هرمزگانی" دو چرخ خیاطی جهت اشتغالزایی و تولید در امام زاده سید مظفر بندرعباس وقف کرد که این کار خداپسندانه باعث اجرای هر چه بهتر طرح شمیم خدمت در این آستان مقدس خواهد شد
کریمی گفت: اگر چه در باور عموم مردم فقط افراد ثروتمند و متمكن می‌توانند با اهدای بخشی از اموال خود اين عمل را به خدمتی ماندگار تبديل كنند كه آثار آن تا ساليان سال در جامعه مشهود خواهد بود ولی در این شهرستان واقفانی دارد كه شايد كار نيكشان به بزرگی خدمات ارزشمند واقفان بزرگی چون مرحوم ناصری ، مشیر دوانی و ..... نباشد اما عمل آن‌ها در حد توانشان بوده به‌گونه‌ای كه گاه با درآمد حاصل از وقف يك چرخ خياطی گوشه‌ای از مشكلات مالی زنان بی‌سرپرست را کم میکند
وی افزود: پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهش تولید سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یک نهاد دینی و متولی بقاع متبرکه تصمیم گرفته در حد توان خود گام هایی بردارد.
کریمی با اشاره به طرح شمیم خدمت، اظهار داشت: در این طرح توانمندسازی، اشتغالزایی و تولید کار هدف می باشد به طوریکه نخستین اقدام برای اشتغالزایی و تولید،‌توانمندسازی و مهارت آموزی می باشد که خیلی مواقع کمک زیادی به خانواده هاست تا به اقتصاد خانواده کمک کنند.
رییس اوقاف و امور خیریه بندرعباس گفت: خدمت به بندگان خداوند با تولید اشتغال می تواند در رفع محرومیت و فساد و فقر کمک کند به همین منظور طرح شمیم خدمت چند هدف را دنبال می کند تا ایفای نقش حقیقی بقاع متبرکه در مسایل اجتماعی را به منصه ظهور بگذارد.

وی ادامه داد: گره گشایی از مشکلات جامعه، توانمندسازی افراد بی کار و کم درآمد پیرامون بقاع متبرکه، ایجاد شغل و درآمد برای آن ها و همچنین حفظ کرامت انسانی و مبارزه با روجیه تکدی گری، تقویت و تکیه بر حس خودباوری و ایجاد حس نشاط در جامعه، تقویت فرهنگ تعاون، همکاری وهمدلی از جمله اهداف این طرح به شمار می رود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار