• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح شمیم خدمت

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

اجرای طرح شمیم خدمت با شعار «هر خانه یک کارخانه» در هرمزگان

اجرای طرح شمیم خدمت با شعار «هر خانه یک کارخانه» در هرمزگان

آزادی گفت: همزمان با سراسر کشور طرح شمیم خدمت برای رونق تولید و اشتغال در بقاع متبرکه استان اجرا می شود.

 چهارشنبه 2 تیر 1400   86  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، حجت الاسلام مصطفی آزادی در جلسه طرح شمیم خدمت با اشاره به اجرای این طرح،گفت: این طرح به همت مراکز افق بقاع متبرکه با هدف رونق تولید و اشتغال در جوار بقاع متبرکه و با استفاده از ظرفیت و جایگاه این اماکن مقدس، اجرا می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف هرمزگان گفت: طرح شمیم خدمت با شعار «هر خانه یک کارخانه» به دنبال فراهم کردن زمینه برای کارآفرینی و اشتغال افراد کم‌برخوردار است.
وی تاکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان خادمان اهل بیت علیهم السلام، برای تحقق شعار سال و زمینه سازی برای ایجاد جامعه مهدوی، طرح شمیم خدمت را، به عنوان یکی از کارویژه‌های مهم در دستور کار خود قرار داده است.
مصطفی آزادی، آموزش و تونمند سازی، کمک به ایجاد اشتغال و بازاریابی و فروش محصولات تولیدی را سه گام اجرای طرح شمیم خدمت برشمرد و گفت: در این طرح از ظرفیت های بقاع متبرکه در راستای کارآفرینی و اشتغال بهره برده خواهد شد.
وی یادآور شد: در مرحله نخست ضمن مذاکره و مشاوره با نخبگان محلی، دانشگاهیان، صاحب نظران، مدیران مرتبط بخش های دولتی، سازمان های مردم نهاد اقدام به آموزش و توانمند سازی خانواده ها صورت خواهد گرفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف هرمزگان گفت: در این مرحله برای اجرای صحیح طرح، نیازسنجی در خصوص برنامه های آموزشی با توجه به نیاز و شرایط منطقه و ارتباط با کارآفرینان موفق در منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در گام دوم با توجه به ظرفیت موقوفات استان از زمین های موقوفه جهت امور زراعی، کشت، دامداری و دام پروری، استفاده از اماکن موقوفه متروکه جهت تبدیل به کارگاه و مراکز تولید استفاده خواهد شد.
آزادی اظهار داشت: در مرحله سوم نیز محصولات تولید در بازارچه های دایر شده در جوار بقاع متبرکه و یا جشنواره های استانی و کشوری به فروش خواهد رسید.
وی اعلام کرد: سازمان اوقاف از کارآفرینان نمونه طرح شمیم خدمت در سطح استان به نحو شایسته ای تقدیر خواهد کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف هرمزگان اظهار کرد: در اجرای طرح شمیم خدمت دیگر نهادهای حمایتی و آموزشی مانند کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله) و بهزیستی، فنی وحرفه ای، بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، نیروی مقاومت بسیج با سازمان اوقاف همکاری می کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار