• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح شمیم خدمت

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

دیدار مدیرکل اوقاف هرمزگان با نماینده مردم استان در مجلس

دیدار مدیرکل اوقاف هرمزگان با نماینده مردم استان در مجلس

درپنجمین روز از دهه وقف، حجت‌الاسلام حسین مهدیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با احمد مرادی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 جمعه 16 مهر 1400   64  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن قدردانی از عملکرد اداره کل اوقاف هرمزگان گفت: پدیده وقف دارای حیطه گسترده ای از فعالیت و اقدام می باشد، تا جایی که اگر به درستی هدایت شود، به بسیاری از نیازها پاسخ می‌دهد و هیچگاه جامعه انسانی با کمبودهای اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و فرهنگی رو به رو نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: اما مهم این است که هم نیازها براساس اولویت در سطح افکار عمومی معرفی شود و هم ضرورت آن عینی و متناسب با عواطف و درک و توجه واقفان لحاظ گردد.

نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به فواید وقف اشاره کرد و ابراز داشت: در وقف با توجه به اینکه اصل مال باقی بوده و درآمد آن مصرف می‌شود، این شیوه باعث حفظ اموال و دارایی‌ها می شود، رشد تولید ملی را نیز به همراه خواهد داشت و در توزیع عادلانه درآمد ملی مؤثر است زیرا ثروتمندان، برخی از اموالشان را وقف می‌کنند که عواید آن، میان فقیران توزیع می شود؛ به این ترتیب، این ثروت به تمام افراد جامعه می‌رسد. وقف از جهاتی می‌تواند بر افزایش درآمد سرانه تاثیر داشته باشد؛ هم از جهت افزایش تولید ناخالص داخلی؛ یعنی به هر میزان که تولید ناخالص داخلی افزایش یابد، به همان میزان هم بر درآمد سرانه و هم بر قدرت خرید افزوده می‌شود.

مرادی ادامه داد: مهمتر از همه این‌که بخش وقف، بهترین تأثیر را می‌تواند بر روی اصلی‌ترین عامل توسعه اقتصادی یعنی موجودی سرمایه انسانی داشته باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار