• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح شمیم خدمت

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

ثبت وقف یک باب منزل مسکونی در قشم

ثبت وقف یک باب منزل مسکونی در قشم

رئیس اداره اوقافی حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان از ثبت موقوفه جدید به ارزش ۵ میلیارد ریال با نیت روضه خوانی واطعام عزاداران سید الشهداء در این جزیره خبر داد.

 دوشنبه 19 مهر 1400   54  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف وامورخیریه هرمزگان، جابر زارع،رئیس اداره اوقافی حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: با عنایت خداوند و براساس ابلاغیه سازمان اوقاف مبنی بر تشکیل انجمن یاوران وقف، اداره اوقاف قشم اقدام به برگزاری جلساتی با دوست‌داران عرصه وقف در این شهرستان کرده و اقدامات خوبی در زمینه تبلیغ و ترویج امر خداپسندانه وقف صورت گرفته است.
وی ادامه داد: واقف خیراندیش روح الله صفری وقفی به ارزش تقریبی ۵ میلیارد ریال ، یک باب منزل مسکونی با مساحت 36 متر مربع ، جهت روضه خوانی واطعام عزاداران سید الشهداء«ع» در شهرستان به ثبت رساند.

جابر زارع ادامه داد: اهمیت وقف در این حدیث پیامبر اکرم(ص) مشخص می‌شود که می‌فرماید «وقتی انسان می میرد دفتر عملش بسته می‌شود مگر سه چیز که همچنان باز می‌ماند، یکی صدقه جاریه(وقف)، دوم علمی که از آن استفاده می‌شود و سوم فرزند صالحی که برایش دعا کند.
رئیس اداره اوقافی حقوقی و ثبتی بیان داشت: با بهره‌گیری از ظرفیت موقوفات می‌توان بسیاری از مشکلات جامعه را رفع کرد، در واقع وقف می‌تواند بهترین کمک را به دولت برای رفع نیازهای مردم داشته باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار