• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح شمیم خدمت

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

وقف یکی از مصادیق باقیات‌الصالحات است

وقف یکی از مصادیق باقیات‌الصالحات است

حجت الاسلام لیاقت گفت: وقف یکی از مصادیق باقیات‌الصالحات است و موجب حفظ اموال انسان می‌شود و لباس عمل صالح به آن می‌پوشاند.

 سه شنبه 20 مهر 1400   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان، حجت الاسلام لیاقت سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان در جمع نمازگزاران مسجدحضرت فاطمه الزهرا(س) شهرسردشت با اشاره به هفته وقف و آیه ۲۶۱سوره بقره به بیان اهمیت موضوع وقف پرداخت وگفت: وقف یکی از سنت های حسنه است که باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود هم در بعد معنوی و هم در مسائل اقتصادی و مالی وقف باقیات الصالحات است که ذخیره واقف برای قیامت می ماند.

حجت الاسلام لیاقت، یکی از مهمترین راه های محرومیت زودایی و احیای عدالت اجتماعی را وقف دانست وتصریح کرد: همه واقفین عزیز و مردم باید تلاش کنند که فرهنگ وقف در همه جامعه گسترده شود همه مردم وقف کنند هر کسی به قدر توان خودش و این سنت حسنه را به فرزندان و جوانان آموزش بدهند.

وی درسخنان پایانی خود اظهار داشت: یکی از مهمترین شرایط مال وقفی برای آن که در درگاه الهی مقبول افتد، این است که باید از اموال دوست داشتنی واقف انتخاب شود و همین نکته می تواند بیانگر ایمان و عقیده واقعی واقف به خدا و روز جزا باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار