• امروز دوشنبه پانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح شمیم خدمت

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

سرمایه گذاری اوقاف در حوزه های دانش بنیان

سرمایه گذاری اوقاف در حوزه های دانش بنیان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با بیان اینکه سنت حسنه «وقف» می‌تواند در حوزه تامین منابع مالی برای دانش‌بنیان‌ها نقش‌آفرینی داشته باشد، گفت: قصد داریم تا با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان هرمزگان وجود دارد در حوزه دانش‌بنیان‌ها سرمایه‌گذاری کنیم.

 سه شنبه 4 آبان 1400   64  0      

به گزارش روابط اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان،حجت‌الاسلام‌ حسین مهدیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با حضور در نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» و بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان با اشاره به سابقه طولانی سنت حسنه «وقف»، اظهار کرد: در وقف، یک شخص در جهت یک نیت خیرخوانه، آنچه که دارد را در اختیار آیندگان قرار می‌دهد؛ هر چقدر که جلوتر می‌رویم، تاثیرگذاری سنت حسنه وقف در رفع آسیب‌های مختلف در جامعه بیش از پیش نمایان می‌شود.

وی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف در تهران گفت: جهت دهی نیات واقفین خیراندیش به سمت شرکت های دانش بنیان یکی از نیازهای ضروری در وضعیت فعلی است که باعث ایجاد اشتغال پایدار و افزایش بهره‌وری موقوفات میگردد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان با بیان اینکه نگاه ما در زمینه شرکت های دانش بنیان، حمایت از جوانان و ظرفیت‌های بومی منطقه است، گفت: کار علمی باید اثربخشی داشته باشد و باید بتوان موانع موجود در راه این کار نیز برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه ورود به حوزه دانش‌بنیان‌ها از ضرورت‌های امروز جامعه است، افزود: با توجه به تحریم‌های مختلف علیه ملت ایران و مشکلاتی که برای مردم در حوزه‌های مختلف بوجود آمده، ضرورت نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان به مراتب بیشتر شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح کرد: سرمایه انسانی و علم در کشورمان وجود دارد و عموما در حوزه تامین منابع مشکل داریم؛ سنت حسنه وقف می‌تواند در حوزه تامین منابع مالی برای دانش‌بنیان‌ها نقش‌آفرینی داشته باشد و خروجی این عمل منفعتی است که به مردم عزیز کشورمان می‌رسد.

حجت‌الاسلام‌ مهدیان یادآور شد: اگر ما بخواهیم یک محصول را از خارج از کشور تهیه کنیم به مراتب هزینه بالایی خواهد داشت اما همین محصول بلکه با کیفیت‌تر، توسط موسسات دانش‌بنیان خودمان تولید می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قصد داریم تا با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان هرمزگان وجود دارد در حوزه دانش‌بنیان‌ها سرمایه‌گذاری کنیم.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار