• امروز یک شنبه چهاردهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح شمیم خدمت

بیانیه حریم خصوصی

راهبرد مشارکت مصوب

بیانیه توافق سطح خدمت در ‌تارنما

میز خدمت

رییس سازمان اوقاف حکم امنای موقوفات شاخص را در هرمزگان اعطا کرد

رییس سازمان اوقاف حکم امنای موقوفات شاخص را در هرمزگان اعطا کرد

دکتر خاموشی ؛رییس سازمان اوقاف و امور خیریه احکام 6 امین موقوفات هرمزگان را در جلسه شورای اداری اوقاف استان اعطا کرد.

 چهارشنبه 12 آبان 1400   153  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در جلسه شورای اداری گفت: قانون به اوقاف اجازه نصب امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین برای موقوفات سبب بهره‌وری بیشتر موقوفات می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی با بیان کرد سازمان اوقاف نقش هادی و ناظر دقیق بر موقوفات را برعهده دارد و تعیین امین در ابتدا برای موقوفات شاخص و بزرگ در حال انجام است و سپس به سایر موقوفات در کشور تسری پیدا می‌کند.
وی اضافه کرد: امنای موقوفات می‌توانند در موقوفاتی که دارای آب و اراضی کشاورزی هستند استخر احداث کنند و با این کار سطح اراضی تحت کشت را افزایش دهند همچنین می توانند در استخرهای موقوفاتی ماهی پرورش دهند.
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: پرورش دام سبک و سنگین در اراضی موقوفه و تامین علوفه دام از اراضی کشاورزی همان موقوفه، یکی دیگر از اقداماتی است که می‌توان در راستای افزایش بهره‌وری موقوفات انجام داد لذا به کارگیری معتمدین بومی به عنوان امین موقوفه نقش موثری در احیای موقوفات دارد.
موقوفات استان هرمزگان به 12 بلوک تقسیم گردید و تا کنون 29 نفر بعنوان امنای موقوفات استان انتصاب شده اند که احکام 6 نفر از امنای بندرعباس توسط نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف کشور طی مراسمی اعطا گردید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار